Tips on photo editing نکات در ویرایش عکس
نکات و روش های کلی در ویرایش تصویر

هر عکس با توجه به نور و تکنیک به کار رفته، می تواند بیانگر یک زاویه ی دید منحصر به فرد باشد. ویرایش تصویر به خلاقیت و بهبود آن کمک زیادی می کند. برخی گمان می کنند رمز ویرایش مناسب یک عکس اضافه کردن افکت های  زیبا و متعدد به تصویر است. اما  ایجاد تغییرات ظریف و جزیی در یک تصویر بسیار مناسب تر و بهتر از این است که با افزودن افکت های متعدد و دستکاری بیش از حد باعث شوید هر بیننده ای آشکارا متوجه ویرایش عکس در فتوشاپ شود و جلوه ی مصنوعی به عکس بدهید با ویرایش عکس های خود، می توانید منظور و دیدگاه خود را در تصویر بهتر بیان کنید.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

در این پست به آموزش چند روش و تکنیک مهم وکاربردی میپردازیم.

 

نکات و روش های کلی در ویرایش عکس

 

1- برش عکس منظور شما رابهتر بیان می کند:

برای ویرایش تصویر با برش یا Crop قسمت های زائد تصویر مقصود و هدف  خود را از موضوع  عکستان بهتر بیان کنید.

Cut or Crop the redundant parts of the image

2- از فیلترهای Radial و  Gradient استفاده کنید:

فیلتر Gradient این امکان را به شما می دهد که کنتراست قسمت های خاصی از عکس را کم و زیاد کنید. مثلا می توانید قسمتی از عکس را کم نور یاپر نور کنید. بستگی دارد که بخواهید روی چه چیزی تمرکز کنید. فیلتر Radial نیز به شما این امکان رامی دهد روی یک قسمت یا شی تمرکز کرده و با این کار، نظر مخاطب را به مطلب مورد نظر جلب کنید.

Filter gradient on photo

3- استفاده از ابزارهای Clone/Heal برای حذف موارد زائد:

معمولا وقتی در دنیای واقعی به عکاسی می پردازید، اشیا و آبجکت هایی که تحت کنترل شما نیستند، به صورت ناخواسته وارد فریم شما می شوند. جهت ویرایش تصویر با استفاده از ابزار های Clone/Heal ، می توانید آبجکت های زائد را از تصویر خود حذف نمایید.

Clone / Heal Tools

4- بخیه زدن تصاویر به یکدیگر:

یک تصویر پانورامای بزرگ خلق کنید. برای این کار تعدادی عکس انتخاب کنید و آنها را در فتوشاپ به هم بخیه بزنید!  انجام این کار کمی مشکل و زمان بر است اما نتیجه ی مطلوبی در پی دارد.

Panorama images تصاویر پانوراما

5- تبدیل تصاویر بی روح به نقاشی:

گاهی برخی تصاویر به دلیل نور پردازی نامناسب دارای منظره ای بد و نامطلوب هستندکه برای ویرایش تصویر می توانید ازفیلترهای Adobe Photoshop استفاده کنید، از فیلترهای موجود در منوی artistic filter برای خلق یک نقاشی جذاب استفاده کنید.

artistic filter فیلتر هنری

6- اضافه کردن نویز به تصویر:

شما می توانید به صحنه ای بی روح نویز اضافه کنید تا تصویر حالت رگه رگه پیدا کند. فیلتر noise در فتوشاپ به شما کمک می کند درجه های مختلفی از حالت رگه رگه شدن را روی تصویر خود اعمال کنید.

Add noise to the image اضافه کردن نویز به تصویر

7- تنظیم روشنایی و کنتراست:

تنظیمات روشنایی و کنتراست را تغییر دهید تا بتوانید منظور خود را بهتر بیان کنید.و زیبایی جلوه ی تصاویر خود را دو چندان کنید رنگ اشیای اصلی و موردنظر خود را بیشتر کنید و زمینه را کم نور تر. همچنین می توانید تصویر خود را تک رنگ و سیاه و سفید کنید. سردی و گرمی رنگ هایی که برای عکس خود انتخاب می کنید، تاثیر بسیار مهمی در انتقال پیام به بینندگان دارد. سعی کنید در ویرایش تصویر بهترین بهترین عملکرد را داشته باشید.

Adjust brightness and contrast تنظیم روشنایی و کنتراست

8- با افکت های زیبا، خلاقیت خود را نشان دهید:

افکت های بسیاری در فتوشاپ وجود دارند که با استفاده از آنها، می توانید خلاقیت های بی شماری به خرج دهید. مثلا این امکان را دارید با استفاده از افکت، ظاهر عکسی قدیمی و کثیف را به طرز غیر قابل باوری دگرگون کنید. یا با استفاده از تکنیک های فتوشاپ، گوشه های عکس را بسوزانید. افکت های فتوشاپ بی شمار هستند و تنها محدودیت در ویرایش تصویر، خلاقیت فرد است.

افکت های زیبا در فتوشاپ Beautiful effects in Photoshop

جهت دانلود نرم افزار فتوشاپ ( Photoshop CC 2018 ) ، پیشنهاد می کنیم به سایت Soft98.ir و به این لینک مراجعه نمایید.