طراحی لوگو در فتوشاپ

لوگو شرکت ها بر ارزش محصولات و خدمات می افزاید و اغلب مشتریان توجه زیادی به لوگو شرکت ها نشان می دهند.حتی گاهی این ارزش مشتریان را به خرید و استفاده از این محصولات تشویق می کند.ارتباط نوع محصول و نام شرکت و ارزش مطروحه نیز بسیار با اهمیت است. حرفه‌ای‌ های بازاریابی، همه‌ این موارد را تبلیغات می‌نامند. مشتریان به تبلیغات توجه زیادی نشان می دهند ، پس لوگو ها نیز در جلب توجه مشتریان اهمیت به سزایی دارند. خبرگان در امر بازاریابی، انتخاب یک لوگو یکدست و کامل را کلید همه مشکلات بازاریابی می‌دانند![/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

طراحی آسان لوگو  در فتوشاپ

پیش نیاز : آموزش مقدماتی فتوشاپ

به عنوان مثال برای طراحی لوگو ی بالا  ابتدا یک دایره کشیده و رنگ پیش فرض آن را با توجه به تصاویری که در ادامه قرار می دهیم تغییر دهید . سپس با استفاده از ابزار Pen یک برگ کشیده و رنگ و اندازه آن را کمی تغییر دهید و در قسمت های مختلف دایره قرار میدهم.

نرم افزار فتوشاپ را اجرا کنید.

1- ازمنوی بالا روی گزینه ی fileکلیک کنید وسپس newراانتخاب کنید.حالا ازپنجره ی باز شدنه صفحه ای به ابعاد 600×600 با رزولیشن100 ایجادکنید .

گزینه ی file در فتوشاپ
تغییر رزولیشن Change the resolution

2- ابزار Ellipse Tool را انتخاب کرده و یک دایره مثل تصویر زیر بکشید. رنگ کادر کشیده شده را می توانید در ادامه تغییردهید.

Ellipse Tool

3- روی لایه ی کادر کشیده شده دوبار کلیک کرده و از پنجره ی ایجاد شده تنظیمات پیش فرض گزینه های مشخص شده را که با رنگ قرمز برای شما مشخص کردیم تغییر بدهید.

drop shadow
inner glow
gradient overlay
Green circle

4- ابزار Pen را انتخاب کرده و یک کادر همانند تصویر زیر بکشید.

5- ابزار Convert Point Tool را انتخاب کرده و روی نقاط ترسیمی کلیک کنید تا اهرم های تغییر شکل فعال شود . سپس بوسیله اهرم ها شکل مورد نظر را به کادر کشیده شده بدهید . (روی نقاط کلیک کرده و کمی به طرف بیرون بچرخانید تا دو اهرم فعال شود سپس بوسیه اهرم ها کمی انحنا به کادرهای کشیده شده بدهید )

Convert Point Tool

6- یکبار دیگر باید با ابزار  pen رگه های برگ را همانند تصویر زیر بکشیم .

Draw a leaf in Photoshop

7- ابتدا برای تغییر رنگ برگ کشیده شده روی لایه آن دوبار کلیک کرده و تنظیمات پیش فرض را با توجه به تصاویر زیر تغییربدهید

drop shadow
inner glow
inner glow
gradient overlay
Leaves in Photoshop

8- ازروی کیبرد CTRL+J رابزنیدتایک کپی از برگ کشیده شده بگیرید و رنگ آن را تغییر بدهید.

 Horizontal Type Tool
gradient overlay
Leaf skeleton in Photoshop

9- رگه برگ کشیده شده را وسط برگها قرار بدهید و برای تنظیم و بهترشدن شکل با ابزار Convert Point Tool شکل ظاهری کادر را تغییر بدهید.
دراینجا رنگ کادر را برابر با مشکی قرار دادیم و مد لایه را با Overlay تنظیم کردیم .

Convert Point Tool

10 – برای محو کردن قسمت پایین و زیبایی بیشتر می توان به هر لایه  رگه های برگ یک لایه ماسک اضافی کرد و در مرحله بعدی ابزار Brush را انتخاب کنید . برای تنظیمات قلم براش هم باید رنگ فورگراند برابر با مشکی تنظیم شده باشد و سختی قلم هم باید روی صفر باشد .

Brush
ترسیم برگ در فتوشاپ

11- در این مرحله باید رگ های برگ را با برگ مورد نظر یکی کنید تا در صورتی که خواستید اندازه آن را تغییر بدهیدبا مشکل مواجه نشوید .برای انجام اینکار کلید Ctrl را از روی کیبرد پایین نگه داشته و و لایه رگه برگ + لایه برگ را انتخاب کنید.حال کلیدهای  Ctrl+E را بزنیدتا هر دو لایه یکی شوند سپس برای برگ دوم نیز اینکار را تکرار کنید.

لایه های فتوشاپ برگ درخت
لایه های فتوشاپ برگ

12- opacity هز 3 لایه را برابر با 60درصد قرار دهید.

opacity کدورت
برگ های درختان در فتوشاپ
ترسیم برگ های درختان در فتوشاپ
خورشید برگی

14- ابزار تایپ Horizontal Type Tool را انتخاب کرده و متن دلخواه خودتان را تایپ کنید.

برگ درخت فتوشاپ