موکاپ چیست ؟

موکاپ(MockUp) اصطلاحی است که طراحان گرافیک برای فایل های پیش نمایش استفاده می کنند. موکاپ، قالب های گرافیکی آماده و ارزشمندی است در موضوعات مختلف (لوگو، کارت ویزیت، پوستر، قالب سایت و … ) با فرمت PSD که می توان در امور طراحی به بهترین شکل ممکن از آنها استفاده نمود. طراحان می توانند به کمک موکاپ، طرح اولیه خود را قبل از اجرا و چاپ در قالب اصلی مشاهده نموده و یا از آن به عنوان یک فایل گرافیکی زیبا در پروژه های طراحی خود استفاده نمایند. فایل های موکاپ همگی بر اساس قابلیت اسمارت آبجکت ساخته می شوند که یکی از قابلیت های کلیدی و پر کاربرد در فتوشاپ بوده و امکان ویرایش غیر مخرب بر روی تصاویر را امکان پذیر می نماید.

سایر مزایا:

1 – وقتی شما یک ایده را تجسم کرده و تصمیم به خلق آن میکنید تمامی مراحل را در ذهن خود دارید، ولی آیا از جزئیات آن نیز اطلاع دارید؟ موکاپ‌ به شما کمک می کند تمام جزئیاتی که در ذهن و کاغذ نمایان نیست را به نمایش در آورده و چشم انداز واقع بینانه ای از طرح نهایی خود داشته باشید. (بطور مثال: درگیری رنگ ها، تو رفتگی‌های ریز، جایگاه فونت و …)

2 – وقتی طرح نهایی خود را در قالب موکاپ به مشتری نمایش می دهید، در واقع بین مشتری و اثر (حس واقعی بودن) را برقرار کرده اید و بدون شک مشتری طرح شما را بهتر درک کرده و با لذت از آن استقبال خواهد کرد.